Ogłoszenia parafialne 17.03.2024 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 r.

I. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży (i obrazów). Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

II. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy: kończące się dzisiaj parafialne rekolekcje dały nam możliwość doświadczenia uzdrawiającej i przebaczającej mocy Pana.

Dziękujemy Dobremu Panu Bogu za Dar czasu rekolekcji Wielkopostnych.

Dziękujemy za wszystkich, którzy  gorliwie uczestniczyli w Wielkopostnych rekolekcjach, za tych którzy skorzystali  z sakramentu Pokuty i Pojednania, czyli Spowiedzi Św.

Polecamy Panu Bogu w modlitwie, te osoby, które nie mogły uczestniczyć w rekolekcjach – chorych, samotnych i cierpiących.

Bardzo potrzebna jest modlitwa za naszych parafian, którzy z lenistwa nie wzięli udziału w naszych rekolekcjach i świadomie zaniedbują swoje życie duchowe.

Dziękujemy Panu Bogu za osobę ks. Tomasza, który swoją obecnością,  pogodnym usposobieniem, oraz głoszonym Słowem Bożym pomagał nam wszystkim w gorliwym przygotowaniu się na zbliżające się Święta Wielkanocne.

III. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i czas świąteczny – Bóg zapłać również tym, którzy te ofiary zebrali i do mnie przekazali. Część Sędowic – Tur Dolny i Pawłowice Wrocieryż – Jelcza Mała – Tur Górny –

IV. Przyszła niedziela, 24 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, palmy, na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa Mesjasza do Jerozolimy.

V. Liturgiczną Służbę Ołtarza – lektorów, ministrantów i tych chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona LSO – zapraszam na spotkanie jutro – poniedziałek na godz. 17-tą.

VI. Dyrektor, Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele ZPO w Sędowicach zapraszają wszystkich Parafian i Gości na Wielkanocny Kiermasz Słodkości.

Odbędzie się on w przyszłą Niedzielę na placu przykościelnym  po Mszach Św. o godz.800 i 1200. Można będzie nabyć ciasta i ciastka wykonane przez Uczniów i Uczennice z pomocą Rodziców. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby naszej Szkoły i Przedszkola.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VIII. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.