Ogłoszenia parafialne – 24.03.2024 r.

Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa – 24.03.2024 r.

I. Niedzielą Palmową wchodzimy w Wielki Tydzień, w doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia.

II. Już po raz siódmy dzisiejszego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Jest to rocznica męczeńskiej śmierci beatyfikowanej pół roku temu rodziny Ulmów, jednej z wielu bohaterskich polskich rodzin, którzy chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia. Dla nas jest to okazja, aby modlić się o pokój, zgodę, pojednanie między narodami oraz o to, by w drugim człowieku umieć zobaczyć swojego bliźniego, któremu należy okazywać miłość i szacunek.

III.  Okazja do Spowiedzi Św. w poniedziałek i środę 30 min. przed Mszą Św. i w Wielki Czwartek po zakończeniu Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej.

Odwiedziny zgłoszonych chorych w środę od godz. 9-ej w kolejności: Sędowice, Tur Piaski, TurDolny. Lektorów, Ministrantów i osoby, które chciałyby czytać teksty liturgiczne podczas Triduum Paschalnego zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 9-ej.

IV. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 17-ej.

a zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza wystawienia – ciemnicy – Adoracja, którą rozpoczniemy śpiewem Gorzkich Żali.

V. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 17-ej, po której będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Tak jak w latach przed pandemią adoracja w Wielki Piątek potrwa do północy.

Zapraszam do adoracji wszystkich parafian w następującym porządku:

1900 – 2000 mieszkańcy Tura Dolnego

2000 – 2100 Tura Górnego i Tura Piaski,

2100 – 2200 Pawłowic, Jelczy Małej i Wielkiej, Sędowic – Wały i Helenówka

2200 -2300 Sędowic

2300 – 000 Wrocieryża.

Przynieśmy książeczki do nabożeństwa – ufam, że w każdej z tych grup znajdą się osoby, które poprowadzą np. modlitwę różańcową, koronkę do Bożego Miłosierdzia, Litanie i wspólny śpiew pieśni. Prosimy naszych Strażaków o wartę przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

VI. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny

w kościele o godz. 800 i 1200 w kaplicy o godz. 10-ej.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1900. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

VII. WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

Procesja Rezurekcyjna i Msza Św. o godz. 600.

Później Msze Św. o godz. 10-ej w kaplicy i 12-ej w kościele.

Nie będzie Mszy Św. o godz. 8-ej.

Starajmy się znaleźć czas na udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego –

Na procesję rezurekcyjną prosimy całą asystę, czyli Służbę Liturgiczną Ołtarza, strażaków, mężczyzn do niesienia chorągwi, panie do niesienia obrazów i feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Bóg zapłać za of. na kwiaty. Dziękuję ofiarodawcom i zbierającym.