Ogłoszenia parafialne 07.04.2024 r.

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 07.04.2024 r.

I. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, czyli w przyszłą Niedzielę ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć organizację dobroczynną Caritas.

II. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia.

O tym, że ludzkie życie jest święte i należy mu się szacunek i cześć od początku, od poczęcia w łonie matki aż do końca w naturalnej śmierci, nieustannie przypomina Kościół w swoim nauczaniu. Jest to wołanie do ludzkich sumień o opamiętanie dla świata przesiąkniętego pogardą dla życia i cywilizacją śmierci.

III.  W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego do ręki, jego czytania i medytowania.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

V. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mieczysława Sadowskiego i Czesława Bąka – bliskim składamy szczere wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy dobremu Panu Bogu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie … .

VI. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy wyrazić naszą serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach…