Ogłoszenia parafialne 14.04.2024 r.

III Niedziela Wielkanocna – 14.04.2024 r.

I. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów.

W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

We wspólnocie Kościoła dzisiaj kończy się Tydzień Miłosierdzia – przy wyjściu z kościoła można do puszki złożyć ofiarę na potrzeby Caritas Polska.

II. Dziękuję P. Kościelnemu i jego bliskim za uprzątnięcie dekoracji świątecznej.

III. KOMUNIKAT ks. bpa Ordynariusza.

Drodzy Wierni i Duszpasterze diecezji kieleckiej!

Papież Franciszek w encyklice Laudato si proponuje „zatrzymać się na chwilę, by zastanowić się, co dzieje się w naszym wspólnym domu” (Laudato si, 17). Naszym wspólnym Domem jest rodzina, parafia, miasto, wioska, a w sensie szerokim cała Polska – nasza Ojczyzna.

Dlatego w klimacie walki „dobra ze złem”, bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i o ducha obywatelskiego wyrażającego się w trosce o to, kto zarządza naszym Domem, naszymi miastami i gminami. Podejmujmy więc właściwe decyzje, w każdych, okolicznościach, aby nasz Dom był ewangelicznie dobry, pełen szacunku do wszystkich jego mieszkańców i otwarty na wielki Boży dar jakim jest życie.

                                                                                Wasz Biskup

† JAN PIOTROWSKI

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla dzieci.

V. Solenizantów i jubilatów najbliższy dni zapewniamy o życzliwości i modlitwie.