Ogłoszenia Parafialne – 21.04.2024 r.

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – 21.04.2024 r.

I. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

II. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

III. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, kwartalnik Gościa Niedzielnego – Historia Kościoła

V. W ubiegłą Niedzielę złożono do puszek ofiarę jako wsparcie dla Caritas. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać.

VI. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

VII. Modlitwą otaczamy zmarłą Marię Kierkowską, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu, składając bliskim zmarłej wyrazy współczucia. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie … .