Ogłoszenia parafialne – 28.04.2024 r.

V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024 r.

I. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

II. Jutro przypada liturgiczne święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy  wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

III. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. W dni powszednie na zakończenie Mszy Św. o godz. 18-ej będziemy odprawiali nabożeństwa majowe – czyli modlitwę do MB. litanią zwaną Loretańską. Zachęcam do udziału i wspólnej modlitwy.

1 maja – środa zapraszam Dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. wraz z rodzicami na Mszę Św. o godz. 18-ej – będzie obrzęd poświecenia i wręczenia książeczek do nabożeństwa.

IV. W czwartek – 2 maja – przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do Polski – naszej Ojczyzny.

V. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione w porządku niedzielnym. Będziemy się szczególnie modlić w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie nabożeństwa majowego na zakończenie Mszy Św. o godz. 12-ej odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z racji pierwszego piątku miesiąca.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla dzieci.

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.