Ogłoszenia parafialne 05.05.2024 r.

VI Niedziela Wielkanocna – 05.05.2024 r.

I. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w dni powszednie w połączeniu ze Mszą Św. o godz. 1800. Trzeba przyznać, że ilość wiernych gromadzących się na tej modlitwie jest niewielka.

Czyżbyśmy już nie potrzebowali modlitwy. Tak wiele jest spraw do omodlenia. Sprawa pokoju na świecie, przyszłość naszej Ojczyzny, która nie zapowiada się ciekawie, dobro naszych rodzin i wiele innych.

Czyżbyśmy dali sobie wmówić, że do szczęścia wystarczy praca, majątek, grill i zabawa. A może  czekamy, aż dotknie nas jakieś cierpienie, pojawi się jakieś poważne zagrożenie, jakaś trwoga – aby uciec się do Pana Boga? Czy naprawdę nie zależy nam na Zbawieniu, które oddala się od nas w miarę jak tracimy wiarę i zanika w nas pobożność.

A może już straciliśmy wiarę i ograniczamy się tylko do obowiązkowych praktyk – tak na wszelki wypadek. Nie wiem.

Poza tym modlitwa to nie tylko prośba. To też dziękczynienie. Jeżeli niczego Ci nie brakuje, masz dobre zdrowie, i jesteś szczęśliwy to wiedz, że zawdzięczasz to Panu Bogu i wypada Mu podziękować nie tylko indywidualnie, ale także we wspólnocie Kościoła.

II. Dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii Św. zapraszam na przygotowanie liturgiczne we wtorek o godz. 1630.

III. Służbę Liturgiczną Ołtarza – czyli lektorów, ministrantów i kandydatów zapraszam na Mszę Św. z Nabożeństwem jutro o godz. 18-ej. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne.

IV. Wierni naszego dekanatu mają nocne czuwanie na Jasnej Górze – z 4 na 5.06. Gdyby był ktoś zainteresowany udziałem w tym czuwaniu proszę się do mnie zgłosić. Podam szczegóły.

V. Bardzo proszę, aby o kwiaty do kościoła na najbliższą Niedzielę zatroszczyli się mieszkańcy Sędowic. Termin dostarczenia kwiatów ustalamy z P. Marianem.

W przyszłą Niedzielę obrzędy poświęcenia pól i modlitwy o urodzaje w Jelczy Wielkiej od godz. 16-ej – początek obok figury przy szosie – procesja do przygotowanych ołtarzy w kierunku Jelczy Małej i tam zakończenie. W Turze Dolnym – 1730, Tur Piaski – 1745 i Tur Górny – o godz. 1800.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla dzieci.

VII. Składamy najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom najbliższych dni.

VIII. Zmarłych: Bogusława Stromczyńskiego i Krzysztofa Szymczykiewicza, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie … . Bliskim zmarłych składamy szczere kondolencje.