Ogłoszenia duszpasterskie 12.5.2024 r.

Niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie – 12.05.2024 r.

I. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

II. W miniony piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy w połączeniu z wieczorną Eucharystią i ze śpiewem Litanii Loretańskiej.

III. Chciałbym przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej.

Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej).

Każdego dnia przed Mszą Św. można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

V. Bardzo dziękuję, za kwiaty do kościoła na dzisiejszą Niedzielę  mieszkańcom Sędowic.

VI. W dniu dzisiejszym obrzędy poświęcenia pól i modlitwy o urodzaje w Jelczy Wielkiej od godz. 16-ej – początek obok figury przy szosie – procesja do przygotowanych ołtarzy w kierunku Jelczy Małej i tam zakończenie. W Turze Dolnym – 1730, Tur Piaski – 1745 i Tur Górny – o godz. 1800.

VII. W przyszłą Niedzielęobrzędy poświęcenia pól – Sędowice – I – przy R. Jonczyk; II – Szkoła; III – R. Ciesielskich – rozpoczniemy o godz. 1600.

Wrocieryż – I – przy R. Kozik; II – R. Bardzyńskich; III – przy drodze; IV – R. Skowronek – rozpoczniemy o godz. 1730

VIII. Dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii Św. zapraszam na przygotowanie liturgiczne jutro – poniedziałek o godz. 1630.

IX. Wszystkim Solenizantom najbliższych dni, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu i innych ważnych wydarzeń przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask.

śp. Danutę Skalmierską, która od nas odeszła do Domu Ojca, polecamy Dobremu Panu Bogu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… . Bliskim zmarłej składamy wyrazy współczucia.