Ogłoszenia parafialne 26.05.2024 r.

Niedziela Najświętszej Trójcy – 26.05.2024 r.

I. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

II. W miniony czwartek 12-oro dzieci przystąpiło po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania, czyli Spowiedzi Św. Dzisiaj natomiast dzieci te będą po raz pierwszy w życiu w pełni uczestniczyć we Mszy Św. o godz. 12-ej przyjmując I komunię Św. Składam serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za trud wychowania dzieci i za wszelkie prace podjęte w tym celu, aby dzisiejsza uroczystość była przeżyta godnie i okazale.

Bóg Zapłać za wykoszenie trawy przy kościele, przy parkingu, za posprzątanie parkingu, kościoła i otoczenia, za dekorację naszej świątyni i za dar dla parafii – sfinansowanie nowej drewnianej podstawy pod paschał w kwocie 1800 zł.

Dziękuję P. Katechetkom: Ewie Gręda i Renacie Pasek za sumienne i dokładne przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi Św. i Komunii Św. P. Kościelnemu i P. Organiście za wszelki podjęty trud w przygotowaniach do dzisiejszej uroczystości.

III W czwartek, 30 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia w porządku Niedzielnym. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 1200. Prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Wrocieryża według porządku:

od nr 1 – 25, o przygotowanie ołtarza przy posesji P. Franciszka Kozika;

z domów od nr 26 – 47 przy posesji P. Bogdana Matyjasa

z domów od nr 52 – 89 przy posesji P. Staszowskiej – po lewej str. na zakręcie

z domów od nr 91 – 112; przy posesji Rod. Skowronków.

Bardzo proszę Naszych strażaków o zabezpieczenie procesji szczególnie na odcinku głównej szosy.

Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, udekorowanie okien w domach, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy strażaków Panie z KGW, Dzieci Komunijne i te które rok temu przystąpiły do I Komunii Św.  w strojach liturgicznych, LSO i osoby do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

IV. W piątek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa. W naszej parafii uroczystość odpustowa – Suma o godz. 12-ej połączona z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszam całą asystę: P. Strażaków, P. z Kół Gospodyń Wiejskich, lektorów, ministrantów, dzieci i młodzież, dzieci pierwszokomunijne i z rocznicy w strojach liturgicznych, dziewczynki do sypania kwiatów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

V. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy uczestniczyli w obrzędach poświęcenia pól i modlitwie o urodzaje. Dziękuję tym, którzy przygotowali ołtarze, dziękuję OSP w Sędowicach za zabezpieczenie procesji, składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone na Msze Św.

VI. W przyszłą Niedzielę na Mszę Św. o godz. 12-ej zapraszam Dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Spowiedzi i Komunii Św. wraz z Rodzicami i bliskimi.

Dla tych dzieci będzie przygotowanie liturgiczne w środę o godz. 1630.

VII. Dziewczynki, które będą sypać kwiaty, Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszam na przygotowanie we wtorek o godz. 1715.

VIII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla dzieci.

IX. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy, oraz śp. Danielę Domańską i śp. Henryka Matyjas, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu, bliskim zmarłych składamy szczere kondolencje.