Ogłoszenia parafialne 02.06.2024 r.

IX Niedziela Zwykła – 02.06.2024 r.

I. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia…

II. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia.

III.  Dziękuję bardzo tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do godnego przeżycia w Naszej Wspólnocie Parafialnej Uroczystości Bożego Ciała.

Tym, którzy przygotowali  Ołtarze i udekorowali je kwiatami na trasie procesji, udekorowanie całej trasy zieloną trzciną, dziękujemy całej Asyście: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panom Strażakom za asystę i zabezpieczenie trasy procesji, Pocztom Sztandarowym OSP, Paniom  z Kół Gospodyń Wiejskich w swoich pięknych strojach za przystrojenie i niesienie Obrazów i Feretronów.

Dziękujemy Panu Stefanowi prowadzącemu śpiew pieśni. Panu Marianowi za posługę kościelnego.

Panom niosącym Chorągwie, Dzieciom Pierwszokomunijnym i Dzieciom z Rocznicy. Wszystkim Dziewczynkom, które sypały kwiaty i ich Mamom i bliskim.  Dziękuję wszystkim tym, którzy przystroili okna swoich domów szczególnie na trasie procesji. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym szczególnym wyznaniu wiary w Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim razem  i każdemu z osobna Serdeczne Bóg Zapłać.  

IV. Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. Od jutra do czwartku włącznie procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy Św. o godz. 18-ej.

We czwartek zakończenie Oktawy. Po Mszy św. O godz. 18-ej – Procesja wokół kościoła do czterech Ołtarzy. Serdecznie proszę, aby te ołtarze przygotowały grupy mieszkańców, według porządku tak jak na Boże Ciało.

Może nie wszystkie osoby z poszczególnych grup mogły zaangażować się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało ze względu na np. inne zajęcia, to będą miały okazję uczynić to na zakończenie oktawy.

V. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie na zakończenie Mszy Św. o godz. 18-ej,  odprawiamy nabożeństwa z modlitwą Litanii do Serca Bożego. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VII. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w dniu 11.06 – wtorek do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej – zapisy w zakrystii – koszt 49 zł. od osoby

VIII. Informacja dla osób, które zapisały się na nocne czuwanie na Jasnej Górze – wyjazd 4.06 – wtorek o godz. 1730 z parkingu przy kościele Bożego Miłosierdzia na Grodzisku w Pińczowie- koszt przejazdu 50 zł.

IX. Wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą przeżywać swoje jubileusze, Imieniny i inne  ważne rocznice – składamy życzenia Łask od Pana Boga, wszelkiego Dobra, i dobrego zdrowia duszy i ciała.