Ogłoszenia parafialne – 28 maja 2017 r.

Niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie – 28.05.2017
I. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.
II. W miniony piątek 30-oro dzieci przystąpiło po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania, czyli Spowiedzi Św. Dzisiaj natomiast dzieci te będą po raz pierwszy w życiu w pełni uczestniczyć we Mszy Św. o godz. 12-ej przyjmując I komunię Św. Składam serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za trud wychowania dzieci i za wszelkie i prace podjęte w tym celu, aby dzisiejsza uroczystość była przeżyta godnie i okazale.
Bóg Zapłać za wykoszenie trawy przy kościele, przy parkingu, za posprzątanie kościoła i otoczenia, za dekorację naszej świątyni i za dar dla parafii – nowy haftowany baldachim procesyjny wraz z nowymi okuciami drążków do niesienia baldachimu – koszt to 2.152 zł.
Dziękuję P. Katechetkom: Ewie Gręda i Renacie Pasek za sumienne i dokładne przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi Św. i komunii Św.
III. W środę przypada liturgiczne święto Nawiedzenia N.M.P. w naszej parafii Odpust. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 12-ej połączona z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszam całą asystę: P. Strażaków, P. z Kół Gospodyń Wiejskich, ministrantów, dzieci i młodzież, dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych, dziewczynki do sypania kwiatów.
IV. W czwartek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.
Waśnie w czwartek rozpoczniemy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych, zapraszając na nie naszych bliskich i znajomych. Będzie ono odprawione w naszym kościele w dni powszednie połączone ze Mszą Św. o godz. 18-ej.
V. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca:
w kaplicy spowiedź od 16.00 i o godz. 16.30 nabożeństwo i Msza Św.
W kościele spowiedź od 17.45, i o godz. 18.00 Msza Św. z nabożeństwem.
VI. W przyszłą Niedzielę na Mszę Św. o godz. 12-ej zapraszam Dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Spowiedzi i Komunii Św. Dla tych dzieci będzie przygotowanie liturgiczne we wtorek o godz. 17-ej. Spowiedź dla dzieci z rocznicy komunii, rodziców, chrzestnych i bliskich w piątek o godz. 18.45.
Przyszła Niedziela to również doroczny Dzień Dziękczynienia – można będzie ofiarą do puszek przed kościołem wesprzeć Budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
VII. Jubilatów i Solenizantów najbliższego tygodnia zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.
ks. Proboszcz.