Ogłoszenia Parafialne 11.06.2017 r. Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Niedziela – Trójcy Przenajświętszej – 11.06.2017
I. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. I na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej.

II. Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie po Mszy Św. o godz. 18-ej.

III. Jutro udajemy się z dziećmi komunijnymi i z rocznicy I Komunii Św. na pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Ludźmierzu i do Zakopanego. Wyjazd o godz. 6-ej rano z parkingu przy kościele. Autokary zatrzymają się również w Sędowicach przy Ośrodku Zdrowia, aby zabrać uczestników pielgrzymki z tej części parafii. Dzieci zabierają ze sobą stroje liturgiczne, które będą potrzebne na Mszę Św. w Ludźmierzu.

IV. W czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcam do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, nie tylko na trasie procesji, ale w całej parafii, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Z sakramentu pokuty można skorzystać codziennie 30 min. przed Mszą św. wieczorną. W sam dzień uroczystości główna Msza św., po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy będzie o godz. 12-ej. Zapraszamy całą asystę: Naszych Strażaków, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Dzieci komunijne i z rocznicy w strojach liturgicznych, dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów. Dziewczynki, które będą sypać kwiaty i ministrantów zapraszam na przygotowanie liturgiczne w środę o godz. 17-ej.
Od minionej Niedzieli nikt nie zgłosił innej niż moja propozycji organizacji przygotowania ołtarzy na procesję. Przypomnę więc: w tym roku serdecznie proszę mieszkańców Wrocieryża z domów:
od nr 1 – 15, o przygotowanie ołtarza przy posesji P. Franciszka Kozika;
z domów od nr 23 – 47 przy posesji P. Bogdana Matyjasa;
z domów od nr 53 – 89 przy posesji Rod. Jonczyk;
z domów od nr 91 – 112 przy posesji Rod. Skowronków.

V. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenie wszelkiego dobra i Bożego Bł. w codzienności.

VI. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Majchrzak rodzinie składamy wyrazy serdecznego współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.
ks. Proboszcz.