Ogłoszenia Duszpasterskie 2 lipiec 2017 r.

XIII Niedziela – Zwykła – 2.07.2017
I. Dziś druga niedziela wakacji, pierwsza w miesiącu lipcu, na zakończenie Mszy Św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Witamy naszych wakacyjnych gości. Niech dla nas wszystkich wakacje staną się okazją do pogłębienia wiary.
Przez piękno przyrody przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy katolik w Niedziele i Święta nakazane ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymywać się od prac niekoniecznych.

II. W ubiegłą Niedzielę w poszczególnych częściach parafii miały miejsce obrzędy poświęcenia pól i modlitwy o urodzaje. Serdecznie dziękuję obecnym za dar wspólnej modlitwy i spotkanie.
Szczególne podziękowanie składam tym osobom, które przygotowały ołtarze i zadbały o ich uroczysty wystrój.
Podczas tych spotkań ustalono wspólnie z mieszkańcami, że w przyszłym roku obrzęd poświecenia pól odbędzie się w wyznaczonych miejscach i odpowiednim porządku bez Mszy Św. Jeśli będzie taka wola mieszkańców z poszczególnych części parafii, Msze Św. z racji poświęcenia pól będą odprawione w kościele w dni powszednie oktawy Bożego Ciała.
Dokonano też wyboru osób do Rady Parafialnej.  Do Rady Parafialnej są zaproszone również osoby pełniące funkcje sołtysów w poszczególnych miejscowościach. Z Jelczy Małej ze względu na małą ilość mieszkańców nie wybierano dodatkowej osoby. Pierwsze organizacyjne spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się zaraz po wakacjach.

III. Przypomnę, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można przywozić i składać na parkingu przy studni do wtorku 4 lipca włącznie. Informację o tej akcji przekażmy sąsiadom i znajomym.
Planowany odbiór zebranego sprzętu środa 5 lipca.
P. Sołtys z Tura Górnego zadeklarował się, że jutro o godz. 17-ej przejedzie przez wieś i zbierze wystawiony przy posesjach sprzęt i dostarczy na miejsce zbiórki.

IV. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca.
Okazja do spowiedzi w kaplicy od godz. 16-ej, o 16.30 Msza Św. z Nabożeństwem.
W kościele – spowiedź od 17.30 i o 18-ej Msza Św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

V. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy mimo letniej pory i ciepła pamiętają o odpowiednim stroju przychodząc do Kościoła.
Dobrze, że są tacy, którzy rozumieją, że nie wypada przychodzić do miejsca Świętego w stroju prawie plażowym…

VI. Tym wszystkim osobom, które w najbliższych dniach będą przeżywać wyjątkowe i podniosłe uroczystości, takie jak: urodziny, imieniny, jubileusze składam wyrazy życzliwości wraz z modlitwą.
ks. Proboszcz.