Ogłoszenia duszpasterskie: 8 lipiec 2017 r.

XIV Niedziela Zwykła – 9.07.2017
I. Liturgia dzisiejszej niedzieli zachęca nas, abyśmy wszystkie nasze troski złożyli na Pana, ucząc się od Niego, jak mamy postępować, by podobać się Ojcu naszemu, który jest w niebie. Niech te słowa będą dla nas zachętą, abyśmy nie zniechęcali się w chwilach trudności, niezrozumienia czy niepewności, lecz ufnie udawali się po pomoc do naszego Mistrza i Pana.
W czasie wakacji każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech rozpoczynające się lato i czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.
Wszystkim, którzy w tym letnim czasie będą trudzić się pracami polowymi, życzymy wytrwałości i Bożego Błogosławieństwa.

II. Zachęcam do lektury czasopism katolickich. W dzisiejszej Niedzieli możemy przeczytać m. in. – „Garstka” w świętym mieście islamu. Turcja – ziemia, na której niegdyś kwitło chrześcijaństwo.
Natomiast Gość Niedzielny zawiera m. in. artykuł: – Nie z tej ziemi – co sądzić o objawieniach prywatnych?

III. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Modlitwę i życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.
ks. Proboszcz.