Ogłoszenia Parafialne 24 września 2017 r.

XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2017
I. Liturgia dzisiejszej niedzieli zachęca nas do refleksji nad naszą życiową postawą. Nad tym, czy cechuje się ono prawością w postępowaniu. Warto też pomyśleć nad tym, czy nie oceniamy innych zbyt pochopnie.

II. Dzisiaj zgodnie z poleceniem kurii diecezjalnej w Kielcach możemy złożyć ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła jako wsparcie dla Caritas.

III. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12-ej spotkanie Rodziców Dzieci Kl. III Szkół Podstawowych, dotyczące I Komunii Św. w przyszłym roku.
W przyszłą Niedzielę Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. zapraszam również na Mszę Św. o godz. 12-ej – będzie poświęcenie i wręczenie różańca.

IV. W minioną środę odbyło się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zainteresowanie głębszym poznaniem Słowa Bożego okazało się niewielkie – przyszły 4 osoby, ale ufam, że ziarno dobrego dzieła zostało posiane.
Teraz potrzeba modlitwy i ludzkiej chęci, aby się rozwijało i przynosiło dobre owoce dla poszczególnych osób, ich bliskich i całej parafii. Następne spotkanie w przyszłym tygodniu.

V. Spotkanie Scholi parafialnej we czwartek o godz. 16-ej.

VI. Osoby wchodzące w skład Rady Parafialnej zapraszam na krótkie spotkanie w przyszłą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12-ej. Chciałbym prosić o poradę w sprawie planowanej wycinki drzew przy naszym kościele.

VII. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Płyną pod prąd.
Trzy historie walki o uratowanie małżeństwa.
W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:
– Księża z pogotowia. Od ponad 5 lat służą pomocą potrzebującym pomocy duchowej. Są pod telefonem 24 godziny na dobę.

VIII. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask.

 

ks. Proboszcz.