Ogłoszenia Parafialne 1 października 2017 r.

XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2017
I. Przeżywamy dziś 26. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem pierwsza niedzielą miesiąca października. Liturgia zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania. Warto, byśmy w tym rozpoczynającym się tygodniu poświęcili trochę czasu na refleksję nad tym, jaka wygląda zgodność pomiędzy tym, w co wierzymy, a tym, jak postępujemy. Jest to szczególnie istotne, jeśli uświadomimy sobie, że naszym postępowaniem mamy dawać świadectwo naszej wiary. A zatem: jakie jest to moje świadectwo?

II. Miesiąc październik jest w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Również nasz rodak papież św. Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem.
Zapraszam Dzieci, Młodzież i Dorosłych na Nabożeństwo różańcowe połączone z Mszą Św. w naszym kościele w dni powszednie o godz. 16-ej, w Niedziele po Mszy Św. o godz. 12-ej. Dla dzieci w dni powszednie będzie losowanie figury MB, którą osoba wylosowana zabierać będzie do domu na jeden dzień, aby w gronie rodzinnym przez modlitwę wypraszać szczególną opiekę Maryi. Aby wziąć udział w losowaniu dziecko powinno przynieść wcześniej przygotowane ozdobne serduszko z kartonu z wypisanym Imieniem i Nazwiskiem.
W ostatni dzień października wśród dzieci, które były najwięcej razy na różańcu zostanie wylosowana jedna osoba, która otrzyma figurę MB na własność. Rodziców, dziadków proszę, aby w miarę potrzeby pomagali dzieciom w przygotowaniu serduszek i zachęcali do udziału w nabożeństwach.
W najbliższą sobotę ogólnopolska akcja duszpasterska „ Ratuj Różańcem Polskę i Świat – szczegóły na ulotce, którą można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

III. W ubiegłą Niedzielę zebrano do puszek jako wsparcie dla Caritas of. w wysokości 428,07 zł. Pieniądze przesłałem na konto Caritas Diecezjalnej.

IV. Spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższą środę po Mszy Św. o godz. 16-ej, a spotkanie Scholi parafialnej we czwartek o godz. 17-ej.

V. W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi Św. w kościele od godz. 1530 i o 16-ej Msza Św. z Nabożeństwem, a w kaplicy okazja do Spowiedzi Św. od 1730 później Msza Św. z Nabożeństwem.

VI. Dzisiaj podczas Mszy Św. o godz. 12-ej poświęcenie różańca dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii Św. A po Mszy Św. krótkie spotkanie z Radą parafialną.

VII. W przyszłą niedzielę już po raz 17. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski.
To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Będzie można również złożyć ofiarę jako swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek.

VIII. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:
– Łańcuch ocalenia – Matka Boża prosiła kilkakrotnie o modlitwę różańcową
W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:- Zawsze przy nas – Aniołowie Mały Gość Niedzielny dla Dzieci.

IX. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń.