Ogłoszenia parafialne 29.10.2017 r.

Rocznica poświęcenia kościoła – 29.10.2017
I. „Kościół to nie tylko dom z kamieni i złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota” – śpiewamy w jednej z pieśni. W sposób szczególny tę prawdę pragniemy sobie uświadomić obchodząc uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Choć to data umowna, chcemy przez każdorazowy udział w Eucharystii tworzyć i umacniać wspólnotę Kościoła, wspólnotę braci i sióstr w jednej wierze.

II. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, zwłaszcza dzieci. Odbędzie się losowanie figury Matki Bożej wśród dzieci, które systematycznie uczęszczały na nabożeństwa.

III. W środę, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną.
W uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. w następującym porządku:
w kościele – 800 ; na cmentarzu: o godz.1030 modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych później Msza Św. po której będzie procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych.

IV. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień Zaduszny” – Msze Św. i modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych w kościele: godz. 8.00; 16.00 W kaplicy o godz. 10.00. Wypominki jednorazowe, półroczne i roczne można zamawiać w zakrystii.
Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary przekazywane przy zamawianiu wypominek; są one dla mnie wielką pomocą.

V. W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi Św. w kościele od godz. 15.30 i o 16-ej Msza Św. z Nabożeństwem, a w kaplicy okazja do Spowiedzi Św. od 17.30 później Msza Św. z Nabożeństwem.

VI. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.
Od 3 do 8 listopada włącznie w dni powszednie zapraszam na wspólną modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych podczas Mszy Św. o godz. 16-ej.

VII. Serdecznie dziękuję nowożeńcom: Urszuli i Rafałowi i ich bliskim za kwiaty i przystrojenie kościoła. Życzę wielu Bożych Łask wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach swoje urodziny i imieniny.