Ogłoszenia Parafialne 5 listopad 2017 r.

XXXI Niedziela Zwykła – 05.11.2017
I. Miesiąc listopad, szczególnie liturgia przeżytych: Uroczystości Wszystkich Św. i wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych przypominają prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych od jutra do środy włącznie po Mszy Św. o godz.16-ej.
Zapraszam do wspólnej modlitwy. Dobrze, że pamiętamy o zmarłych polecając ich modlitwie Kościoła w wypominkach, ale dobrze byłoby w tę modlitwę czynnie się włączyć.

II. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy Św. o godz. 16-ej.
Jak dotąd w tych spotkaniach uczestniczyło niewiele osób – najwięcej 4 – myślę że większość prac polowych została zakończona, więc może czasu jest więcej i więcej osób mogłoby uczestniczyć we wspólnym rozpoznawaniu woli Bożej w Piśmie Św. – do ubogacania siebie i innych świadectwem wiary. Serdecznie zapraszam i zachęcam.

III. Spotkanie Scholi parafialnej we czwartek o godz. 17-ej.

IV. W sobotę, 11 listopada, w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Jak zapewne pamiętamy, zostało ono ustanowione dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Święto to przywrócono w 1989 roku po przemianach ustrojowych naszej ojczyzny. Jest to niewątpliwie ważna data, dlatego pamiętajmy, aby w tym dniu jako osoby wierzące uczestniczyć również we Mszy św. tym bardziej, że jest to zarazem Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Marcina Bp – patrona naszej parafii.
Porządek Mszy Św. niedzielny. Zwyczajem ubiegłych lat niech dzień naszego Odpustu parafialnego będzie takim naszym lokalnym – świętowaniem Dnia Niepodległości, dniem Modlitwy za Ojczyznę. – Zapraszam na uroczystą Sumę Odpustową o godz. 12-ej władze Samorządowe – poczty sztandarowe OSP i innych organizacji z terenu Gminy, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich – Sumę odprawi i homilię wygłosi Ks. Romuald Iskra – proboszcz w par. Nawarzyce. Po Sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła – zapraszam całą asystę.
V. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.