Ogłoszenia Parafialne 3 grudnia 2017 r.

I. dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu.
Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela.
Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną.
Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele w dni powszednie o godz. 16-ej, z wyjątkiem najbliższego wtorku, w który roraty będą o godz. 7.00. Na roraty zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.

Dzieci będą otrzymywać specjalną wyklejankę. Dla dzieci, które uzbierają najwięcej elementów wyklejanki przewidziane są drobne upominki.
Niech w tym czasie nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia od przyszłej niedzieli. Spodziewana ofiara za świecę – 5 zł.

II. Osoby należące do Rady parafialnej zapraszam w tę środę na Mszę Św. o godz. 16-ej połączoną z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy – po Mszy Św. spotkanie.

III. W piątek liturgiczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy Św. o godz. 1600 będzie obrzęd poświęcenia medalików z Matką Bożą dla Dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi Św. I Komunii Św.
Po Mszy Św. będzie spotkanie formacyjne dla kandydatów na ministrantów.

IV. Są do nabycia nowe numery czasopism katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, Promyczek Dobra. Szczególnie polecam Niedzielę gdzie w dodatku kieleckim jest zamieszczony artykuł o naszej parafii. Gdyby ktoś chciał nabyć taki egzemplarz, a nie ma dziś pieniędzy może zabrać gazetę a pieniądze przynieść za tydzień.

V. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przy kościele i kaplicy po Mszach Św. odbędzie się zbiórka do puszek jako ofiara na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

VI. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Składając bliskim zmarłego Mateusza Wleciała, którego pożegnaliśmy wczoraj wyrazy współczucia, dla śp. Mateusza pragniemy prosić o szczęście wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .