Ogłoszenia Parafialne 18 luty 2018 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018 r.

I. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
Z Bożą pomocą możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty.
Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.
Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia.

II. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka.
Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 16-ej, a na gorzkie żale w niedzielę na zakończenie Mszy Św. o godz. 12-ej.

III. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy.
Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – składając ofiarę do puszek.

IV. Zostały zakupione dwa nowe komplety obrusów ołtarzowych i komplety bielizny kielichowej ze specjalnym haftem w kolorze fioletowym – kolor liturgiczny adwentu i wielkiego postu. Koszt obrusów w kaplicy został pokryty z pieniędzy parafialnych, a w kościele obrusy zostały ufundowane przez moją Mamę – Serdeczne Bóg Zapłać.

V. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach najbliższych dni, których polecamy Bożej opiece.

VI. Zachęcam do nabywania i przede wszystkim lektury czasopism katolickich, są do nabycia nowe nr Niedzieli – Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla Dzieci.