Ogłoszenia parafialne 25 luty 2018 r.

II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018 r.

I. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

II. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można składać ofiary na ten cel.

III. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 16-ej, a gorzkie żale w niedziele na zakończenie Mszy Św. o godz. 12-ej.
IV. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

V. Spotkanie Scholi parafialnej we czwartek o godz. 17-ej.

VI. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. W piątek – okazja do spowiedzi Św. w kościele od godz. 15.30 i o 16-ej Droga krzyżowa, później Msza Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w kaplicy okazja do Spowiedzi Św. od 17.30 później Msza Św. z Nabożeństwem.

VII. W najbliższą sobotę rozpocznie się przygotowanie do sakramentu małżeństwa – tzw. Kurs przedmałżeński. Spotkania będą miały miejsce w kościele przy klasztorze O.O. Franciszkanów w Pińczowie – początek spotkania o godz. 19-ej.
Przypomnę, że ukończenie takiego kursu jest bezwzględnie wymagane do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

VIII. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.