Ogłoszenia Parafialne 18 marzec 2018 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 r.
I. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

II. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16-ej i Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12-ej.
Tych, którzy z powodu obowiązków czy to rodzinnych, zawodowych, czy innych pilnych prac nie mogą uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach, zachęcam do indywidualnego rozważania męki Pańskiej. Można to również uczynić w gronie rodzinnym, wprowadzając stopniowo dzieci w tę praktykę.

III. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej.

IV. Spotkanie Scholi parafialnej – czwartek o godz. 17-ej.

V. W zakrystii można nabyć Baranki Wielkanocne rozprowadzane przez Caritas Polską jako wsparcie dla potrzebujących.

VI. Również w zakrystii można zgłaszać osoby starsze i chore, które pragną skorzystać z sakramentalnej posługi przed Świętami.

VII. Solenizantów i Jubilatów nadchodzących dni zapewniamy o życzliwości i pamięci w modlitwie.

VIII. Dziękujemy Dobremu Panu Bogu za Dar czasu rekolekcji Wielkopostnych.

Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich, którzy gorliwie uczestniczyli w Wielkopostnych rekolekcjach, za tych którzy skorzystali z sakramentu Pokuty i Pojednania, czyli Spowiedzi Św.
Polecamy Panu Bogu w modlitwie, te osoby, które nie mogły uczestniczyć w rekolekcjach – chorych, samotnych i cierpiących.
Myślę, że bardzo potrzebna jest modlitwa za naszych parafian, którzy z lenistwa nie wzięli udziału w naszych rekolekcjach i z lenistwa zaniedbują swoje życie duchowe.
Dziękujemy Panu Bogu za osobę Ks. Jacka, który swoją obecnością, oraz głoszonym Słowem Bożym pomagał nam wszystkim w gorliwym przygotowaniu się na zbliżające się Święta Wielkanocne.