Ogłoszenia parafialne 25 marzec 2018 r. Niedziela Palmowa

VI Niedziela Wielkiego Postu – Palmowa – 25.03.2018 r.
I. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.

II. Przed nami bardzo ważne dni w liturgii Kościoła – Tzw. Triduum Paschalne.
WIELKI CZWARTEK –
Dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
Po zakończeniu Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza wystawienia tzw. ciemnicy i adoracja.
O godz. 20.00 zapraszam do wspólnej modlitwy śpiewem Gorzkich Żali.
WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ –
W kościele liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Droga Krzyżowa, później Adoracja Krzyża zakończona Komunią Św. i przeniesienie Najśw. Sakr. do Grobu Pańskiego oraz adoracja.
Wielki Piątek to wyjątkowy dzień – upamiętniamy ofiarę Syna Bożego na Krzyżu dla naszego Zbawienia – dlatego winniśmy okazać Bogu wdzięczność w niecodzienny sposób, zachęcam, aby adoracja Pana Jezusa w Grobie w Wielki Piątek trwała do północy. Zapraszam do adoracji wszystkich parafian w następującym porządku:
20.00 – 21.00 – mieszkańcy Tura Górnego i Tura Piaski
21.00 – 22.00 – mieszkańcy Tura Dolnego, Pawłowic, Jelczy Małej i Wielkiej
22.00 – 23.00 – mieszkańcy Sędowic z Wałami i Helenówką
23.00 – 0.00 – Mieszkańcy Wrocieryża.
Przynieśmy książeczki do nabożeństwa – ufam, że w każdej z tych grup znajdą się osoby, które poprowadzą np. modlitwę różańcową, koronkę do Bożego Miłosierdzia, Litanie i wspólny śpiew pieśni.
W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.
WIELKA SOBOTA –
Jest to dzień szczególnej refleksji i zadumy, oraz modlitewnego czuwania przy grobie P. Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu.
Obrzęd poświecenia pokarmów, zakończony adoracją Najświętszego Sakramentu według porządku Mszy Św. Niedzielnych.
W kościele o godz. 8.00 i 12.00. W kaplicy w Turze o godz. 1000.
Liturgia Wigilii Paschalnej – 19.00 z obrzędem poświęcenia ognia, paschału, wody i odnowieniem przyrzeczeń chrztu Św. Na nabożeństwo przychodzimy ze świecami.
WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
Procesja Rezurekcyjna i Msza Św. o godz. 6.00.
Później Msze Św. o godz. 10-ej w kaplicy i 12-ej w kościele.
Nie będzie Mszy Św. o godz. 8-ej.
Starajmy się znaleźć czas na udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego – Prosimy naszych Strażaków o wartę przy Grobie Pańskim.
Na procesję rezurekcyjną prosimy całą asystę, czyli Służbę Liturgiczną Ołtarza, mężczyzn do niesienia chorągwi i baldachimu, panie do niesienia obrazów i feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

III. W tym tygodniu nawiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną w środę od godz. 9.00, w kolejności: Wrocieryż, Sędowice, Jelcza, Tury. Można jeszcze zgłaszać chorych w zakrystii.

IV. Okazja do Spowiedzi Św. od Poniedziałku do Środy przed Mszą Św. i w Wielki Czwartek po zakończeniu liturgii. Później już nie będzie możliwości wyspowiadania się przed Świętami.

V. Lektorów, Ministrantów i kandydatów na Ministrantów, oraz osoby chętne do czytania tekstów liturgicznych podczas nabożeństw Triduum Paschalnego zapraszam na przygotowanie liturgiczne we czwartek o godz. 10-ej.

VI. Serdeczne życzenia i zapewnienie o modlitwie kierujemy do przeżywających w tym tygodniu swoje jubileusze i imieniny.