Ogłoszenia Parafialne – Poniedziałek Wielkanocny 2018 r.

Poniedziałek Wielkanocny – 02.04.2018 r.
I. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią.

II. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby Liturgia Triduum Paschalnego i Świąt była przez nas przeżyta w sposób godny, okazały i owocny.
Szczególne podziękowanie kieruję do P. Mariana naszego kościelnego, do jego małżonki i osób, które mu pomagały za posprzątanie kościoła wypranie obrusów ołtarzowych i przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
Panu Marianowi i naszym lektorom, ministrantom i kandydatom dziękuję za przygotowanie i asystę przy Liturgii Triduum Paschalnego i procesji Rezurekcyjnej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg Zapłać Panu Szymonowi – organiście za prowadzenie śpiewu w Wigilię paschalną i podczas procesji.
Bóg zapłać Panom strażakom, za wartę przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, oraz za asystę podczas procesji rezurekcyjnej i ich pocztom sztandarowym. Bóg Zapłać Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, szczególnie tym w strojach regionalnych za niesienie feretronów podczas procesji Rezurekcyjnej, Dziewczynce za sypanie kwiatów i jej mamie. Składam serdeczne Bóg Zapłać dziewczętom i ministrantom, za czytanie tekstów liturgicznych i śpiew psalmów międzylekcyjnych. Pani katechetce Renacie za zmobilizowanie wybranych uczennic do zaangażowania się w liturgię Triduum Paschalnego. Panom za posługę przy dzwonach podczas procesji. Bóg Zapłać pewnym rodzinom za ofiarowanie kwiatów do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym parafianom, którzy gorliwie uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego i w adoracji. Dziękuję wszystkim tym, którzy pozytywnie odpowiedzieli na propozycję adoracji Pana Jezusa w Grobie w Wielki Piątek do północy w wyznaczonym porządku.

III. W piątek – okazja do spowiedzi Św. w kościele od godz. 1530 i o 16-ej Msza Św. z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w kaplicy okazja do Spowiedzi Św. od 1730 później Msza Św. z Nabożeństwem. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

IV. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Do puszek przy kościele będzie można złożyć ofiarę dla osób potrzebujących.
V. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana. Wszystkim parafianom i gościom życzę raz jeszcze pogodnego przeżywania tego czasu. Niech we wszystkich naszych działaniach towarzyszy nam Boże błogosławieństwo. Tradycyjnie ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział teologiczny w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.