Ogłoszenia parafialne 8 kwiecień 2018 r.

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzie Boże – 08.03.2018 r.

I. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

II. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na dzieła miłosierdzia organizowane przez Caritas.

III. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.

IV. Osoby wchodzące w skład Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w przyszłą Niedzielę o godz. 16-ej.

V. Kandydaci na ministrantów mają spotkanie formacyjne w piątek o godz. 17-ej – obecność obowiązkowa. 

Spotkanie scholi parafialnej we czwartek o godz. 17-ej.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny i Promyczek dobra dla Dzieci. Przy wejściu na chór znajduje się regał z prasą katolicką: Świat misji, List do Pani i inne, z nieaktualną co prawda datą wydania, ale z aktualnymi zawsze i ciekawymi treściami – można zabierać nieodpłatnie.

VII. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.