Ogłoszenia parafialne 27.05.2018 r. Uroczystość I Komunii Św.

Niedziela Najświętszej Trójcy – 27.05.2018 r.
I. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego.

II. Składam serdeczne podziękowanie mieszkańcom Jelczy Wielkiej i Małej, oraz Turów Dolnego, Piasków i Górnego za wspólną modlitwę podczas obrzędów poświecenia pól, za przygotowanie ołtarzy, oraz za ofiary na Msze Św. z tej racji, które będą odprawione w dni oktawy Bożego Ciała.

III. Wczoraj 25 dzieci przystąpiło po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania, czyli Spowiedzi Św. Dzisiaj natomiast dzieci te będą po raz pierwszy w życiu w pełni uczestniczyć we Mszy Św. o godz. 12-ej przyjmując I komunię Św.
Składam serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za trud wychowania dzieci. Za wszelkie i prace podjęte w tym celu, aby dzisiejsza uroczystość była przeżyta godnie i okazale. Szczególnie dziękuję Rodzicom i dzieciom, które gorliwie uczestniczyły w nabożeństwach majowych.
Bóg Zapłać za wykoszenie i uprzątnięcie trawy przy kościele, przy parkingu, za posprzątanie kościoła i otoczenia, za dekorację naszej świątyni i za dar dla parafii – nowe chodniki dywanowe do kościoła – 27 mb – koszt to 2.350 zł.
Dziękuję P. Katechetkom: Ewie Gręda i Renacie Pasek za sumienne i dokładne przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi Św. i komunii Św.

IV. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane jak w każdą Niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 12-ej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. Jak ogłaszałem w tym roku o przygotowanie ołtarzy zatroszczą się mieszkańcy Sędowic. Bardzo proszę Naszych strażaków z OSP w Sędowicach o zabezpieczenie procesji szczególnie na odcinku głównej szosy.
Zapraszamy całą asystę: Naszych Strażaków, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Dzieci komunijne i z rocznicy w strojach liturgicznych, dziewczynki do sypania kwiatów, lektorów, ministrantów i kandydatów. Dziewczynki, które będą sypać kwiaty i ministrantów zapraszam na przygotowanie liturgiczne w środę o godz. 17.15.
– Dzieci przeżywające rocznicę I Komunii Św. będą miały przygotowanie liturgiczne we wtorek o godz. 17-ej.
Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne, znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną codziennie w dni powszednie o godz. 18-ej., a w przyszłą Niedzielę o 12-ej.

V. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 18-ej, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa również o 18-ej.

VII. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca:
w kaplicy spowiedź od 16.00 i o godz. 16.30 Msza Św. i nabożeństwo
W kościele spowiedź od 17.30, i o godz. 18.00 Msza Św. z nabożeństwem.

VIII. Podziękowanie za odzyskaną w 1918 roku niepodległość w ramach ogólnopolskich obchodów rocznicowych będzie głównym motywem tegorocznego XI Święta Dziękczynienia. które przypada w przyszłą Niedzielę.

IX. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej –
Do Niedzieli z okazji Dnia Matki dołączona jest płyta „Dla swej Matki” (w cenie numeru)
W Gościu Niedzielnym m.in.:
– Radość i prawda Eucharystii. Święto Bożego Ciała jest po to, aby Eucharystia nam nie spowszedniała, ale była naprawdę Najświętszym Sakramentem

X. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.