Ogłoszenia parafialne – 03. 06. 2018 r.

IX Niedziela Zwykła – 03.06.2018 r.
I. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

II. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

III. Dziękuję bardzo tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do godnego przeżycia w Naszej Wspólnocie Parafialnej Uroczystości Bożego Ciała.
Tym, którzy przygotowali Ołtarze i udekorowali je kwiatami na trasie procesji, dziękujemy całej Asyście: Ministrantom, Panom Strażakom za asystę i zabezpieczenie trasy procesji, Pocztom Sztandarowym, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w swoich pięknych strojach za przystrojenie i niesienie Obrazów i Feretronów.
Dziękujemy Panu Organiście prowadzącemu śpiew pieśni. Panu Marianowi za posługę kościelnego.
Panom niosącym Chorągwie, Dzieciom Pierwszokomunijnym i Dzieciom z Rocznicy. Pani katechetce za przygotowanie liturgii słowa i zaangażowanie dzieci do czynnego udziału w procesji.
Wszystkim Dziewczynkom, które sypały kwiaty i ich Mamom i Babciom, Dziękuję wszystkim tym, którzy przystroili okna swoich domów szczególnie na trasie procesji. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym szczególnym wyznaniu wiary w Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim razem i każdemu z osobna Serdeczne Bóg Zapłać.
IV. Trwa Oktawa Bożego Ciała – codziennie do czwartku włącznie po Mszy św. o godz. 18-ej nabożeństwo i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
We czwartek zakończenie Oktawy. Po Mszy św. O godz. 18-ej – Procesja wokół kościoła do czterech Ołtarzy. Serdecznie proszę, aby te ołtarze przygotowały grupy mieszkańców z Sędowic, według porządku tak jak na Boże Ciało.
Może nie wszystkie osoby z poszczególnych grup mogły zaangażować się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało ze względu na np. inne zajęcia, to będą miały okazję uczynić to na zakończenie oktawy.
Na czwartkową procesję prosimy całą asystę tak jak na Boże Ciało.
Na zakończenie procesji Poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

V. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
VI. W najbliższą Niedzielę w Kaplicy o godz. 10-ej Msza Św. ku czci Św. Jadwigi Królowej – patronki kaplicy, której liturgiczne wspomnienie przypada 8.06.
VII. Spotkanie kandydatów na ministrantów ich rodziców w piątek o godz. 1715

VIII. Radę parafialną zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę – 16-ej.

IX. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.