Ogłoszenia parafialne 15 lipiec 2018 r.

XV Niedziela Zwykła – 15.07.2018 r.
I. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

II. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel – dzień zwany świętem M.B. Szkaplerznej.
Dobrym zwyczajem jest noszenie przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

III. W przyszłą niedzielę dzień szczególnej modlitwy w intencji kierowców – po każdej Mszy Św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i ich użytkowników z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

IV. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia. Szczególnego Bł. przyzywamy dla Nowożeńców Agnieszki i Damiana, którym dziękujemy za kwiaty na ich zaślubiny i dzisiejszą Niedzielę, życząc Im wszelkiego dobra na drodze życia małżeńskiego i rodzinnego.