Ogłoszenia Parafialne 11.08.2019 r.

XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019 r.

I. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

II. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

III. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego.
Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej niech będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.
Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.

IV. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

V. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Trudzącym się pracą na roli życzymy Bożego Błogosławieństwa.

VI. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Edwarda Krawczyka – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .