Ogłoszenia parafialne 18.08.2019 r.

XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019 r.
I. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

II. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

III. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Do nabycia
Gość Niedzielny w którym m.in.:

  • Kto nie z nami… Abp Marek Jędraszewski obnażył strategię promowania dewiacji przez środowiska LGBT
    w najnowszej Niedzieli m.in.:
  • Polska pod krzyżem – modlitewny alert. W Polsce kończy się czas, kiedy ludzie mogli być obojętni wobec konfliktu światopoglądowego. Dziś muszą się opowiedzieć po jednej ze stron

IV. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.