Ogłoszenia Parafialne 13.10.2019 r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019 r.

I. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi: Wstańcie – chodźmy.
Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” składając ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła.

II. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty, dzieci i młodzież zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 16-ej.

III. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Ofiara na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona zostanie na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

IV. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Do nabycia nowe nr Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

V. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Zmarłych. Nie zapominajmy w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich.
Jak zawsze apeluję, aby nie wrzucać do koszy trawy i chwastów, i przypominam – śmieci wyrzucamy w wyznaczonym miejscu, a nie za ogrodzenie cmentarza. Plastik i szkło najlepiej wrzucać do dostępnych worków przy śmietniku.

Na bocznych ołtarzach dostępne są kartki wypominkowe na których wypisujemy Imiona i Nazwiska naszych bliskich zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Wypominki Roczne, Półroczne i na czas oktawy Uroczystości Wszystkich Św. zgłaszamy w zakrystii.

VI. Wszystkich jubilatów i solenizantów najbliższych dni powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.