Ogłoszenia Parafialne 22.12.2019 r.

IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019 r.
I. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.
II. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku na środę.
Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
Ofiara na tacę składana podczas Pasterki jest przeznaczona na kościelny Fundusz Obrony Życia. W dzień Bożego Narodzenia i Święto Św. Szczepana Msze Św. w porządku niedzielnym.
W drugi Dzień Świąt obrzęd poświęcenia owsa w kaplicy i w kościele na Mszy Św. o godz. 1200. Ofiara na tacę w Drugi dzień Świąt przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
III. Zachęcam do przystąpienia do spowiedzi św. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej – jutro od 15.30 i we wtorek od 7.30.
W dniu jutrzejszym odwiedzę zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną – od godz. 9-ej w kolejności – Sędowice – Wrocieryż – Tur Piaski i Górny.
IV. Ofiary składane przy opłatkach wigilijnych zasiliły kasę parafialną – tacową – za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
V. Dobrze byłoby nabyć prasę katolicką – świąteczne nr w cenie – 10 zł.
W Niedzieli dodatek – kalendarz i płyta z kolędami.
VI. W piątek, święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.
VII. Po Świętach chciałbym rozpocząć Wizytę Duszpasterską – kolędę. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy – Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Niech nie zabraknie również dobrych rozmów na tematy związane z wiarą.

  • Jelcza Mała i część Wielkiej – od P. Jerzego Sajana do P. Michała Makucha – piątek;
  • – Jelcza Wielka – pozostała część – od P. Wojciecha Strączkiewicza
    do P. Andrzeja Bieniasa – w sobotę. Rozpoczęcie kolędy od godz. 9-tej.
    Serdecznie proszę o przyjazd po mnie 10 minut wcześniej i o odwiezienie mnie na plebanię po zakończeniu wizyty w danym dniu.

VIII. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.