Ogłoszenia parafialne 22.03.20 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020 r.
I. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
Tę radość w bieżącym roku zakłóca świadomość zagrożenia groźnym wirusem – stan epidemii. Ufamy, że z pomocą Boga i dzięki wytrwałej pracy różnych służb naszego państwa, zwłaszcza medycznych pokonamy to zagrożenie.

II. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca.
W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła.

III. Bardzo często środki społecznego przekazu zwłaszcza telewizja przekazują apele służb naszego państwa, aby pozostawać w domach i zachować ostrożność i bez potrzeby nie narażać się na zainfekowanie wirusem. Przestrzegajmy zasad higieny i zachowajmy ostrożność.
Zagrożenie wirusem było powodem rezygnacji w tym roku z Rekolekcji i wpływa na nasze przygotowanie do Świąt Wielkanocnych.
Dzień Sakramentu pokuty i pojednania będzie w najbliższą sobotę – apeluję, aby osoby starsze, te które są zaziębione bezwzględnie pozostały w domach. Msze Św. w tym dniu będą bez kazań, przy konfesjonałach zachowajmy odpowiednią bezpieczną odległość miedzy sobą. Po spowiedzi będzie można przystąpić do Komunii Św. bez konieczności pozostania na Mszy Św. Dzień spowiedzi odwołany.

IV. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16-ej razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele na zakończenie Mszy Św. o godz. 12-ej rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam w miarę możliwości do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach.
V. Przypomnę, że w najbliższym czasie można nie uczestniczyć w nabożeństwach Niedzielnych w kościele – dyspensa, ale jednocześnie zachęca się do przezywania Niedzielnych Mszy Św. za pośrednictwem mediów.

VI. Baranki na Stół Wielkanocny rozprowadzane każdego roku przez Caritas można nabyć w zakrystii.

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni życzymy wielu Łask Bożych, dobrego zdrowia i wszelkiego dobra.