Ogłoszenia parafialne – 10.05.2020 r.

V Niedziela Wielkanocy – 10.05.2020 r.

I. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

II. W sobotę, 16 maja, przypada liturgiczne święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

III. Nadal obowiązuje zalecenie, aby unikać większych zgromadzeń i ograniczyć kontakty dlatego w tym roku nie będzie obrzędów poświęcenia pól.
O błogosławieństwo dla pracujących na roli i dobre plony będziemy się modlili podczas Mszy Św. w trakcie oktawy Bożego Ciała.

IV. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej.
W naszym kościele odprawiamy je po Mszy Św. o godz. 18-ej.
Serdecznie zachęcam do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
Przypomnę, że nadal obowiązują ograniczenia jeśli chodzi o ilość osób obecnych na nabożeństwach tak w Niedziele jak i w dni powszednie – kościół 12 osób, kaplica w Turze Dolnym – 8 osób. Uczestnicy liturgii maja obowiązek zakrywania ust i nosa i zachowania bezpiecznej odległości od siebie.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – nowe nr Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

VI. W czwartek pożegnaliśmy śp. Barbarę Skowrońską – bliskim składamy wyrazy współczucia a Zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .