Ogłoszenia parafialne 17.05.2020 r.

VI Niedziela Wielkanocy – 17.05.2020 r.
I. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

II. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.

III. W środę naszym parafialnym zwyczajem o godz. 18-ej gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszy Świętej. Przez Jej wstawiennictwo zanosimy modlitwy w tych dniach o urodzaje i za głodujących na świecie.

IV. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18-ej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

V. Od dzisiejszej Niedzieli w nabożeństwach może brać większa ilość wiernych – choć ze względu na nasze warunki i tak bardzo mało – w kościele nie więcej niż 20 osób, a w kaplicy 14. Przypominam również o obowiązku zakrywania nosa i ust i zachowania bezpiecznej odległości od siebie.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich.

VII. Wczoraj wykoszono trawę przy parkingu – niestety nie udało mi się ustalić kto tę pracę wykonał, ale to bardzo dobry uczynek za który serdecznie dziękuję.

VIII. W miniony czwartek pożegnaliśmy śp. Henryka Sikorskiego – bliskim składamy szczere kondolencje, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .

IX. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższych dni, życzymy wielu Łask Bożych i dobrego zdrowia.