Ogłoszenia parafialne 31.05.2020 r.

Niedziela Zesłania Ducha Św. – 31.05.2020 r. Ogłoszenia


I. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

II. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.

III. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele w dni powszednie na zakończenie Mszy Św. o godz. 18-ej, będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa. Zachęcam – uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

IV. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

V. W nocy z 4/5 czerwca na Jasnej Górze – czuwanie dla wiernych z naszego Dekanatu – ze względu na ograniczenia w transporcie nie będzie możliwości dołączenia do grupy z Pińczowa. Początek czuwania o godz. 20-ej.

VI. W tym tygodniu I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi Św. zarówno w kaplicy jak i w kościele pół godziny przed Mszą Św.

VII. Jak wiemy od dzisiejszej Niedzieli zostały zniesione ograniczenia jeśli chodzi o ilość osób podczas nabożeństw – zachowajmy jednak środki ostrożności – odpowiednia odległość miedzy sobą – obowiązkowo zakrywamy usta i nos.
Ks. bp Ordynariusz odwołuje dyspensę od udziału we Mszy św. w Niedzielę w kościołach i kaplicach – zaniedbanie tego obowiązku wynikające z niechęci, czy lenistwa jest grzechem ciężkim.

VIII. Serdecznie dziękuję Nowożeńcom: Paulinie i Łukaszowi za przystrojenie naszego kościoła na dzień Odpustu, Ich zaślubiny i dzisiejszą Niedzielę życząc Im wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.