Ogłoszenia Parafialne 26.07.2020 r.

XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020 r.

I. Trwa czas wakacji. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud i wesprzyjmy nasza modlitwą.

II. Dziś obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwo kierowców, oraz podróżujących. Przed błogosławieństwem będzie wspólna modlitwa w kościele, później podejdę do każdego pojazdu, przy którym krótkie modlitewne wezwanie i pokropienie wodą święconą. Oznaką, że ktoś życzy sobie takiego błogosławieństwa niech będzie obecność kierowcy i pasażerów przy pojeździe.
W tym roku kierowcy otrzymają brelok ze Św. Krzysztofem.

III. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

IV. Składam serdeczne podziękowanie P. Zbigniewowi Zarzyckiemu za inicjatywę, dobrą i solidną pracę przy odnowieniu i konserwacji drzwi naszego kościoła. Dziękuję za poświęcony czas i wysiłek.

V. Dziękuję rodzinie, która ofiarowała kwiaty do dekoracji kościoła.

VI. Solenizantów i jubilatów najbliższych dni ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.