Ogłoszenia Parafialne 02.08.2020 r.

XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020 r.

I. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

II. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

III. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w kaplicy o godz. 1630, w kościele o 18-ej. Przed Mszą Św. okazja do Spowiedzi Św.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich.

V. Otaczamy nasza życzliwością i modlitwą wszystkich solenizantów i jubilatów najbliższych dni.
Niech nie zabraknie naszego modlitewnego wsparcia dla wszystkich trudzących się ciężką pracą na roli.
Bożego Bł. przyzywamy dla Agaty i Mateusza, którzy wczoraj przyjęli sakrament małżeństwa – dziękując im i ich bliskim za przygotowanie i przystrojenie kościoła na Ich uroczystość i dzisiejszą Niedzielę.

VI. W poniedziałek pożegnaliśmy śp. Aleksandrę Rydz – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Miłosiernemu Panu Bogu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .