Ogłoszenia Parafialne 13.09.2020 r.

XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020 r.
I. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.
Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

II. Przedwczoraj 9-oro dzieci przystąpiło po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania, czyli Spowiedzi Św.
Dzisiaj natomiast dzieci te będą po raz pierwszy w życiu w pełni uczestniczyć we Mszy Św. o godz. 12-ej przyjmując I komunię Św.
Składam serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za trud wychowania dzieci. Szczególnie dziękuję Rodzicom i dzieciom, które gorliwie uczestniczyły w nabożeństwach w roku przygotowania. Za wszelkie prace podjęte w tym celu, aby dzisiejsza uroczystość była przeżyta godnie i okazale.
Rodzicom składam serdeczne Bóg Zapłać za wykoszenie i uprzątnięcie trawy przy kościele, przy parkingu, za posprzątanie kościoła i otoczenia, za dekorację naszej świątyni .
Dziękuję P. Katechetkom: Ewie Gręda i Renacie Pasek za sumienne i dokładne przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi Św. i komunii Św.

III. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.
IV. Dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Spowiedzi i Komunii Św., oraz ich rodziców zapraszam na Mszę Św. w najbliższą środę na godz. 18-tą.
Po Mszy Św. będzie spotkanie dotyczące uroczystości rocznicy I Komunii św., którą będziemy przeżywać w przyszłą Niedzielę o godz. 12-ej.

V. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

VI. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

VII. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Władysława Domagałę – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .