Ogłoszenia parafialne 20.09.2020 r.

XXV Niedziela Zwykła – 20.09.2020 r.

I. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

II. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela

III. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12-ej – spotkanie dzieci klas III SP i ich rodziców dotyczące uroczystości I Komunii Św. w przyszłym roku.

IV. Służbę liturgiczną Ołtarza, czyli lektorów i ministrantów, oraz kandydatów z rodzicami zapraszam na Mszę Św. w piątek o godz. 18-ej.
Po Mszy Św. spotkanie na, które zapraszam również chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami – mogą zgłaszać się uczniowie III kl. SP i starsi.

V. W przyszłą Niedzielę zapraszam młodzież urodzoną w latach: 2005 -2006 wraz z Rodzicami na Mszę Św. o godz. 12-ej. Po Mszy Św. będzie spotkanie dotyczące przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

VI. Solenizantów i jubilatów najbliższych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.

VII. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Mrozik i Barbarę Janusek – bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia, a zmarłe polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… .