Ogłoszenia parafialne 08.11.2020 r.

XXXII Niedziela Zwykła – 08.11.2020 r.
I. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.

II. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

III. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele o godz. 800 i 1200.
Jest to dzień wspomnienia Św. Marcina z Tours – patrona naszej parafii.
Co roku w tym dniu gromadziliśmy się licznie na Uroczystościach odpustowych i modlitwie za Ojczyznę. W tym roku ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią tych uroczystych obchodów nie będzie.
Z tego samego powodu wizyta ks. bp Andrzeja w naszej parafii została odwołana.
W kościele w nabożeństwach może uczestniczyć maksymalnie
12 osób, a w kaplicy w Turze – 8.
Obowiązkowo zachowujemy dystans i zakrywamy nos i usta.

IV. Przypomnę, że ks. bp Ordynariusz udzielił do odwołania dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Św. Niedzielnej i Świątecznej w kościołach i kaplicach na terenie całej diecezji. Wierni mają jednak obowiązek uczestniczenia w nabożeństwach niedzielnych korzystając z mediów: Internet, Radio czy TV.
Dyspensa obejmuje również młodzież przygotowującą się do bierzmowania, oraz dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. Zachęcam do rodzinnego przeżywania Mszy Św. korzystając z mediów.

V. Dziękuję Paniom z KGW z nad Mierzawy, które zatroszczyły się o to, aby do naszego kościoła przekazano 20 chryzantem w ramach rządowego programu wsparcia dla producentów kwiatów.

VI. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom najbliższych dni życzymy dobrego zdrowia, wszelkiego dobra, Bożego Błogosławieństwa.

VII. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Wójcika, Tadeusza Koźmińskiego i Henryka Schaba. Bliskim składamy wyrazy serdecznego współczucia a zmarłych polecamy dobremu Panu Bogu – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… .