Ogłoszenia Parafialne 15.11.2020 r.

XXXIII Niedziela Zwykła – 15.11.2020 r.

I. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

II. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

III. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

IV. GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W MICHAŁOWIE ZAWIADAMIA O MOŻLIWOŚCI UZYSKANIA POMOCY W PRZYPADKU, GDY JEJ POTRZEBUJESZ, W POSTACI DOKONANIA ZAKUPÓW ARTYKUŁÓW PODSTAWOWEJ POTRZEBY NP. ARTYKUŁY SPOŻYWCZE BĄDŹ ŚRODKI HIGIENY OSOBISTEJ, LEKARSTWA
A JESTEŚ SENIOREM, MASZ POWYŻEJ 70 LAT
TO MOŻESZ ZADZWONIĆ POD:
NUMER OGÓLNOPOLSKIEJ INFOLINII
22 505 11 11
LUB
DO GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W MICHAŁOWIE
NUMER TELEFONU 41 3565250

W RAMACH PROGRAMU „WSPIERAJ SENIORA”

V. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższych dni składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa i dobrego zdrowia.