Ogłoszenia parafialne 03.01.2021 r.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2021 r.

I. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni.

modlitewnik

W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

II. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w porządku niedzielnym.
Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom. Dlatego ofiara na tacę z tego dnia będzie przekazana w całości na Krajowy Fundusz Misyjny.

III. W minionym roku w naszej parafii było 10 chrztów, 35 pogrzebów, 9-oro dzieci przystąpiło do I Spowiedzi i Komunii Św. 3 pary zawarły sakramentalny związek małżeński.

IV. Sprawę przyszłych prac remontowych przy kościele poruszę w przyszłą Niedzielę
V. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Rozalia Dubiel. Bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie … .

VI. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.