Ogłoszenia parafialne 23.10.2022 r.

XXX Niedziela  Zwykła  – 23.10.2022 r.

I. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami składanymi na tacę. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

II. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe po Mszy Św. o godz. 16-ej. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

III.  Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. Gorąco apeluję o rozwagę w podejściu do śmieci z cmentarza – trawę i odpady organiczne składajmy w jednym miejscu – plastik i szkło do pojemników. Dziękuję wszystkim, którzy tak czynią.

Na bocznych ołtarzach kartki wypominkowe na których wypisujemy Imiona i Nazwiska naszych bliskich zmarłych polecanych modlitwie Kościoła

IV. Bardzo proszę, aby o kwiaty do kościoła na przyszłą Niedzielę i Uroczystość Wszystkich Św. zadbały kolejne Rodziny.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

VI. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.