Ogłoszenia parafialne 30.10.2022 r.

XXXI  Niedziela  zwykła  – 30.10.2022 r.

I. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego.

II. Kończy się październik – miesiąc różańca. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

Jutro na zakończenie nabożeństwa różańcowego losowanie figury MB wśród dzieci systematycznie uczęszczających na nabożeństwa. 

III.  We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem.

W uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. w następującym porządku:

w kościele 800 ; na cmentarzu: o godz.1030 modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych później Msza Św. Po Mszy Świętej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.

IV. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień Zaduszny” – Msze Św. i modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach         jednorazowych  – w kościele: godz. 800; 1600 w kaplicy o godz. 1430.

V. W Dzień Papieski do puszek , a w minioną Niedzielę zwaną Misyjną na tace złożono ofiarę. Pieniądze przesłałem na konta wskazanych przez Kurię instytucji. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

V. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Jest to tzw. Oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych.

W tych dniach z wyjątkiem piątku – 20 min. przed Mszą Św. modlitwa za zmarłych polecanych w tzw. wypominkach jednorazowych.

VI. W tym tygodniu – I Piątek miesiąca – okazja do Spowiedzi Św. w kościele od godz. 1530 – później Msza Św. z Nabożeństwem. W kaplicy w Turze Dolnym – spowiedź od godz. 1730 i Msza Św. z Nabożeństwem.

VII. W głównym Ołtarzu naszego kościoła umieszczone zostały nowe świece – które ufundowali Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych z tego roku. Jeszcze raz składam Im podziękowanie za ten dar. Zostały też odnowione świeczniki.

VIII. Serdecznie dziękuję Rodzinom za zakup kwiatów do kościoła.

IX. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

X. W miniony piątek pożegnaliśmy śp. Franciszka Pasek – bliskim składamy serdeczne kondolencje, a zmarłego polecamy dobremu Panu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .